# 17Eyl

Akdeniz’e Eylülde Gel

Blog yazımıza klasik cümlelerden biri olan Eylül de geldi cümlesiyle başlamıyoruz… Çünkü Akdeniz’in Eylül’ü güzeldir. Tatil sezonunun son zamanlarının yaşandığı eylül ayı, kalabalıktan sıkılanlar başta olmak üzere pek çok kişiye hoş tatil anları sunar.

Sonbaharın habercisi Eylül, deniz tatili yapmak isteyenler için son fırsatı olarak gözüküyor. Eylül-Ekim ayları, Akdeniz’in kavurucu sıcaklarından kaçmayı tercih edenlere, konaklama fiyatları olarak da en uygun fiyatlara tatil sunuyor.

Peki Eylül’de tatilin avantajları sadece bu kadar mı?

“Esmiyor” Demeden Bir Tatil Hikayesi Edin

Akdeniz’de bütün bir yaz “esmiyor” diye şikayet ederek geçer genelde. Eylül ve ekim aylarında deniz suyunun sıcaklığı artsa da hava sıcaklıkları azalıyor. Tatil için yazın en sıcak aylarını seçenler, kavurucu sıcaklar nedeniyle odalarında vakit geçirmek durumunda kalabiliyorlar. Kavurucu sıcaklar, tatilcilere yapmak istedikleri aktiviteleri yapamadan evlerine dönmelerine sebep oluyor.

Oysaki eylül, ekim ayında denizin tadını çıkardıktan sonra uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, görmek istediğiniz tarihi yerleri sıcaktan bunalmadan dolaşabilir ya da öğle vakti bile dışarıya çıkmanın keyfini yaşayarak tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. “Akdeniz Eylül’de Güzel” dedirtecek nedenleri öğrenmeye ne dersiniz?

Kalabalıktan Uzak Bir Eylül Tatili

Şezlong sırası beklemekten, sahillerin tıklım tıkış olmasından her zaman şikayet edilir. Yoğun geçen yaz sezonunda tatile gelmenize rağmen kalabalık sebebiyle bazı hizmetlerden yararlanabilmekte zorluklar yaşanabiliyor. Sadece şezlong ya da duş için değil yemek yemekten alışveriş etmeye kadar tatilin her adımında uzun sıralar tatilcileri bekliyor. Okulların açılması ile beraber tatil kalabalığı yavaş yavaş azaldı. Eylül ayında tatile çıkarak, hem arzu ettiğiniz hizmeti alabilir, hem de sırada vakit harcamak yerine eğleneceğiniz bir aktiviteye daha fazla zaman ayırabilirsiniz.


Eylül, Akdeniz’de Sonbaharın Renkleri Demek

Eylül ayında tatile çıkmanın hiç mi riski bulunmuyor?

Sonbaharın müjdecisi olan eylülde havalar bazen bozabiliyor, anlık bahar yağmurlarına kendini terk edebiliyor. 10- 15 dakikalık Eylül yağmurları size gökkuşağını bile getirebilir belki.

Bahar yağmurlarına denk gelirseniz, eylül ayının romantik renklerinin tadını çıkarabilir, yağmur altında yürüyüşler yapabilirsiniz.

Yağmur yağarken denize girmenin keyfi de başka olur…

Yüzmeyi ve denizde vakit geçirmeyi seviyorsunuz fakat cildiniz güneşe karşı hassas olduğu için dilediğinizce takılamıyor musunuz? Tatilinizi sürekli gölge arayarak geçirmek istemiyorsanız eylül ayında tatile çıkabilirsiniz.

Yazın kavurucu sıcaklığının geride kaldığı Eylül ayında Armas Hotels olarak, Akdeniz’in ılıman havasında muhteşem bir deniz deneyimini sizlere sunuyoruz.